Ciacho Tuczno

Ciacho Tuczno

11 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Ciacho to ważna a sama z niewielu komedii, które stworzył Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z poradą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w obecnym filmie nieco odbiega od zwykłego charakteru swojej prace.

Ciacho Cedynia

Nie zwalnia on zawsze ważnego tematu zainteresowania – wciąż pozostajemy w kręgach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest wysoce skuteczną policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej cele. Bardzo mocno dowiadujemy się kto za tym całym trwa i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki temat traktowała taż osoba i jak bardzo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Cedynia

Przygoda z sensem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do pełnej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami oraz dowcipnymi dialogami można zaobserwować także ważne przesłanie wynikające z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że stać prawdziwym bohaterem, i jednocześnie każdy bez wyjątku zarabia na właściwą miłość. Przesłanie toż istnieje pokazane w dobry, humorystyczny, i czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek spośród nich na długo powstaje w świadomość, i również ich karykaturalność w wiarygodny rodzaj również bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z indywidualnego początku interesuje i kupuje, że widz w napięciu liczy na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera wiele się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Dobrze i jedyna obsada więc w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na dowolnym plakacie filmu tego reżysera można obejrzeć znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest grana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje więc poważna rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem spokojnej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można obejrzeć aktorkę w znacznie różnych formach. Z powodu na chwilę wciela się ona w pracę prostytutki, później montuje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zaobserwować także dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można sprawdzić, iż nie wydaje ona lubej widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni ważnej roli zarabia na uznanie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to również niezwykle barwne postacie, które zasługują na równie ważną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dużymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w siły Krzysia, znacznie dużo poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo istotne uznanie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała niezwykle dużego zainteresowania. Pewne istnieje prawdziwe: każda z sytuacji na długo powstaje w świadomość, a przecież między innymi o to właśnie w filmach chodzi.

Ciacho Cedynia

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym złota do oglądania komedia, która nie chce od widza analizy i silnego zainteresowania. Opowiada barwną bajkę w bezpośredni dla klientów sposób, przy czym nie raz przygody z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje więc film, który warto obejrzeć nawet dla dobrej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z grą „Ciacho” Patryka Vegi to niewątpliwie łatwy rozwiązanie na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można przyjąć za dobry.

Ciacho Cedynia

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę