Firma Budowlana Rydułtowy

Firma Budowlana Rydułtowy

6 maja, 2020 0 przez Mikołaj Online

I chociaż ciągle idziemy do zachodnich standardów – w technologii dalej otrzymują się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a te na zachodzie z około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Skonstruowane z pamięcią o centrum i gorszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich sprawy i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel prężnie rodzącej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Pilica

 

Panie Krystianie – skąd pomysł na otwarcie KDE?

Z uwagi potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo odpowiednie zresztą – które zależą do instalacji z pamięcią o taniej obsług i naturalnych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy domów z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest osiągalna i potrzebna. Tak powstało KDE, które jako drinki z czołowych marek w terenie realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę powiedzieć – powodujemy to doskonale.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Firma Budowlana Pilica

Na czym polega magia domu pasywnego? Jaka jest jego charakterystyka?

Rzuca się, iż w sektorze takiego budynku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło powstające ze centrów odnawialnych – na przykład z gruntu, światła słonecznego, ciepła generowanego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia prowadzona istnieje na zakończenie ciepła w miejscach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce pamięta ponad usytuowanie budynku również jego wentylacja. Właściwie każdy moment realizacji domu pasywnego musi być przemyślany z wstępie do celu. To inwestycja, jaka planuje się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo jest toż możliwe do pobrania w własnych warunkach klimatycznych?

Myślą jest idealnie sporządzony wygląd i znakomita jakość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Toż jest dobro oddawane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w jasnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Absolutnie nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio brak w Polsce, jednak jednak warto się na taką możliwość przygotować.

Firma Budowlana Pilica

Co to?

Jesteśmy w bycie zaimplementować wszystkie znane rodzaje ogrzania w zakładu pasywnym. W przeciwnych warunkach atmosferycznych taki dom i trzeba dogrzewać, jednakże w wiele niższym stopniu niż w sukcesie tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych ujawniają się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych budynku w dróg do tradycyjnych systemów.

Który istnieje mali koszt budowy budynku pasywnego?

To krótkie dopłaty mając pod opiekę oszczędności w perspektywie. Właśnie to ok. 6% do 12% wzrostu wkładów w nawiązaniu do normalnej formy budownictwa. Co istotne – te różnice zaczynają zacierać.
Są oryginalne dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Otoczenia i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pożyczki w wysokości 50 tys.zł dla kobiet budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sieć i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Istnieje więcej jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma produkująca dom pasywny musi oznaczać budowy na ostatnim możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Użytkowników spory odłam spośród nich przynosi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to ciężki proces – każdy jego poziom musi być zorganizowany jak daleko, aby zgrać całość. Wtedy mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Pilica

Zapraszamy do nauczenia się z możliwością KDE Construction na ścianie , aby dowiedzieć się dużo o domach pasywnych i praktykach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 vote
Daj ocenę