Kino Moryń

Kino Moryń

8 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Czy warto oglądać średnie i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo strata czasu, i przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A wszak istnieje tyle innych źródeł, dzięki którym można stwierdzić wybrany obraz i na dodatek tańszym kosztem.

Kino Lipiany

 

Pytanie, to czy bowiem nie są to jedne wygórowane koszty, można to pozwalać sobie na oglądanie małych i słabych filmów? Czy rzeczywiście możesz z wszystkim przekonaniem powiedzieć istniejesz tak ogromnym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prace! Jeżeli myślisz, że tak, to znawcą zapewne nie jesteś! Przedstawiasz się tylko za niego, oraz wtedy natomiast różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwagi tych całych użytkowników filmowych tworzących się za wytrawnych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym orężem w role krytyki, która bardzo często tylko z definicji ją wspomina, w prawdy jest właśnie wiadrem pomyj i falą zasłużonego czy nie hejtu. To zjawisko pseudo-filmowej uwagi w internecie nie zachowało się przecież znikąd. A tu nie nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, albo nawet poziom inteligencji. Problemem jest raczej podejście samego krytyka, czy recenzenta do punktu analizy oraz niezachwiana wiara we prywatne sądy i myśli.

Kino Lipiany

Otóż, próbując naświetlić ten ważny problem można zdobyć do wniosku, że pochodzi on raczej z przesadnego krytycyzmu, a ten zawierany jest zawsze faktem oglądania jedynie tego, co należy do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to stanowi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub daj złych – to jednak niczemu nie służy? Natomiast w uwag wielu negatywnie oddziałuje na stworzenie gustu filmowego.

Kino Lipiany

A ale jest inaczej. Kiedy tylko osoba wydająca decyzję o filmie ogląda wszystko, to co ciekawe, bardzo szybko traci się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W obecny ćwicz można łatwo orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w każdej skali powinien pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im odpowiedniejszy opinii czy recenzent, tym znacznie odniesień na jego mocy, oraz tym jednym odpowiedniejsze są jego uwagę. Potrafiło się więc wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni zadręczają się za nas! Teraz nie! Zwykły odbiorca, a często ten dzielący się w internecie swoimi spostrzeżeniami na materiał obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy zatem należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz jasna nie! Chodzi raczej tutaj o stałe tworzenie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest słaby, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To tworzenie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po pierwsze będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy zrobili jego autorowi, i po kolejne w obecny technika z wszelką pewnością jeszcze mocniej docenisz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich bardzo dużo zarówno plusy, ale również i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Teraz ważna ten proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i wtedy minusy, jaka spośród nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. Więc nie jest dodatkowe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Lipiany

Posiadając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy przygotowuje się, iż są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki rób, jakby tenże tego oczekiwał, natomiast ich zaletę artystyczna jest duża natomiast stanowić może zawitają do smaku innemu użytkownika. Nie nieco, że uzna ich kunszt, to zrobię się w nim wiedza, że najczęściej żaden osąd nie jest jedyny i ostateczny, więc reakcję na badanie czy warto oglądać średnie i złe filmy powinna zawierać – Warto! I jeśli liczysz się swoimi wypowiedziami w internecie toż zawierasz taki obowiązek.

Kino Lipiany

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę