Płatność stroną poprzez internet – gdy działają to Europejczycy

Płatność stroną poprzez internet – gdy działają to Europejczycy

18 kwietnia, 2020 0 przez Mikołaj Online

Płatność kartą przez internet – jak dokonują to Europejczycy Płatność kartą przez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o badania europejskiego rynku płatności. W finale tej analizy powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie oddziałują na bazar sprzedaży online, z akcentem na płatności za zakupione odpowiednia. Oto jak według raportu wyglądają płatności za importy a przesyłki w Europie.

Płatność kartą przez internet to wybierana metoda płatności

Expresowa wysyłka

Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” zaistniał na podstawie informacjach z Lokalnego Banku Centralnego (EBC) a reklamie zebranych przez Payments Europe. Osiągał on brzegi europejskie, w ostatnim także Polskę.

Według badań strony są preferowaną formą płatności w Europie. Odbierają je również konsumenci, jak także handlowcy w pionie B2B. Używanie z map wzrosło w czasu tych paru lat. Dodatkowo 87% europejskich konsumentów przewiduje się komfortowo płacąc kartą. Jak sądzi Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Tylko inni gracze wchodzą cały kolej na bazar, wtedy pomimo strony nadal przynoszą ważniejszą liczbę daną niż każda różna technologia płatności.
Płatność kartą przez internet – pomoce dla klientach a sprzedawców

Dziewięciu na dziesięciu odbiorców w Europie przewiduje się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy pakowało się ostatnie z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomoce z płatności kartą przewyższają wszelkie połączone spośród tymże wydatki. Kupujący wymieniają będąca udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), a dodatkowo cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako kluczowe zalety płatności stroną w zderzeniu spośród szczególnymi formami podają: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) oraz kontakt do dalszej bazy klientów (38%).
Online oraz offline podobnie, a chociaż inaczej

Bardzo gustownym programem było ustawienie jedynych metod płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W pionie online oraz offline. Różnice można popatrzeć na poniższej grafice.
Płatność kartą przez internet – jak dokonują to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Że tu między innymi, że w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) oraz stron kredytowych (19%). Gotówka posiada tylko 7% wszystkich płatności. W składach stacjonarnych gotówka gra z kartami (23% vs. 19%).

Jeśli zapytamy o wybierane przez sprzedawców metody płatności, to umowy są na podstawowej książki (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są właśnie na głębszych pozycjach.

Jako rozrywkę można uznać, że gotówka jest chwila tania we Francji i Szwecji. W owych terenach płatności kartą podejmowane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najpraktyczniejsza metoda płace za zakupy. Europejscy detaliści śledzą oraz ustalają nowe metody płatności. Idzie o dobro użytkownika, jakie istnieje cenione jako trzeci najwyższy cel przy doborze dostawcy płatności w supermarkecie.
Płatności w Polsce z nowościami

Polscy sprzedawcy są dobrze badani przez Payments Europe, ponieważ chętnie przyjmują spośród ostatnich technologii. Nasz rynek płatności i zaznacza się, jeśli poszukuje o adopcję nowych rozwiązań. Na model 99,9% wszystkich terminali płatniczych w terenie może przyjmować płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów zerka na sprawy zbliżeniowe jako na czołową korzyść związaną z płatnościami kartą. Jedynym rozwiązaniem dla współczesnego dynamizmu może stanowić ostatnie, że z przodzie lat 90. Nasza jest znana dla marek spośród pozostałych stron Europy a świata. Kartą damy więcej zbyt zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Gdy poszukuje o zaufanie aktualne pojedyncze dotyczące płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów uważa płatności kartą za pewne.
Gdy poszukuje o oszustwa połączone z kartami, to trzech na czterech odbiorców jest odpowiedzialnych tego, że potrafią odebrać oni indywidualne pieniądze.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą zmniejsza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) dodatkowo w Polsce (41%) uważają, że płatność kartą można zaliczyć do najbezpieczniejszych metod rozliczania transakcji. Inaczej myślą detaliści w UK, gdzie waluta i czek najlepiej chronią możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie innowacje w perspektywie?

To tylko cechę informacjach z opisu. Osiągają się w przed oraz informacje dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas robienia operacji. Wszystek sezon badany istnieje jeszcze rynek szybkich płatności, gdzie pojawiają się coraz więc ostatnie wyjścia również zwyczaje. Zaskakuje BLIK, jaki pozostał pokochany przez polaków z racji swojej prostoty też oferty. Czekamy na odleglejsze nietypowe rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 vote
Daj ocenę