Poczta kurier Czerwionka-Leszczyny  zamów online

Poczta kurier Czerwionka-Leszczyny zamów online

9 października, 2019 Wyłącz przez Mikołaj Online

Z powodu rosnącego tempa życia i większej popularności płatności online, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku usługi przyciągają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Gliwice jest bardzo proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie są plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Gliwice

Małe paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to te o niewielkich wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę być może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo ułatwia. Oszczędzamy przy tym czas a także swoje nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka kroków, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zamówienie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie zaczekać aż Poczta kurier Gliwice zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przyjąć od nas paczkę już w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie przed południem, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na przekazaniu przesyłki do adresata na czas. Zwyczajowo czas dostarczenia paczki wynosi 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele pakunków miesięcznie warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć formalności. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu tylu pakunków na pewno zauważymy też korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego domu. Dostarczenie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu a także wymagało od nas wysiłku, szczególnie gdyprzesyłki sporo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych okazuje się korzystniejsza niż płatność za każdą z paczek osobno. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni wysyłać znaczące ilości przesyłek możemy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, kiedy pakunek który potrzebujemy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz sporo waży? Rozsądnym rozwiązaniem będzie nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się szczególnie od nadania normalnej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę i ułatwić kurierowi odbiór. Z uwagi na rozmiary pakunku musimy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania ładunku.

Warto pamiętać, że kalkulując wymiary przesyłki oraz wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgoci, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej masy pakunku. Decydując się na paletę na której prześlemy produkty, dowiedzmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie może stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wydania pakunku, możemy mieć trudności z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym warto poznać je przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej stretchem lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Gliwice stara się żeby wszystkie przesyłki były przenoszone z uwagą, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się przechylać a nawet być przyciśnięta przez inne pakunki.

Następną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Gliwice odbierając przesyłkę potrzebuje też ten dokument dostać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. W związku z tym dobrze jest pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z usług Poczta kurier Gliwice .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 vote
Daj ocenę