Stomatologia estetyczna Wolin

Stomatologia estetyczna Wolin

16 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Jeszcze wiele kobiet czerpie z braków z zakresu stomatologii estetycznej, by zajmować się atrakcyjnym widokiem swoich zębów. Jednak czy są one pewne dla dzieci? Warto nauczyć się z niezwykle powszechnymi stylami i stwierdzić czy są one zmuszane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Lipiany

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), natomiast jej podstawowym punktem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej zdaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten robi się zwykle przy zachowaniu specjalnej gwarancji na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z tanią zęba dzięki takim czynnikom jak światło lub związki chemiczne, a otrzymany efekt istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Lipiany

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej a po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (zwłaszcza na zimno). Wybielanie może także skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może wywołać nierównomierne lub nadmierne wybielenie również może istnieć przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Lipiany

Według unijnej informacji z 2012 roku, a jeszcze Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z użyciem określonych środków chemicznych w znaczącym stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, tylko chyba istnieć kojarzone wyłącznie u kobiet dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie wskazuje się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, kobietom w ciąży oraz mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu różnego rodzaju osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów także nowych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić przedmiotu z ostatniego rodzaju osadami. Sam brak jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego rozwiązaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do budowania piaskowania u niemowlęta jest tenże jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one chronione poprzez lakowanie.

Skaling z kolei liczy na ścieraniu kamień nazębnego robiącego się w terenie szyjek zębowych – z dziedzin korony (najczęściej wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W wypadku skalingu w prawdzie nie ma przeciwwskazań do budowania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka problem, wtedy potężna go skonstruować również będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub przygotowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba od jego doskonałej (wargowej) strony. Z kolei korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję atrakcyjną i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie poleca tego rodzaju praktyk. Podobnie jak robienie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wypełnień mało inwazyjnych, jednakże nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z organizacji w wypadku koron ząb musi być oszlifowany w zdecydowanie większym stopniu. W kontaktu z czym, jeżeli nie zachodzi taka potrzeba tak nie przeszkadzać w budowę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Lipiany

0 0 votes
Daj ocenę